+421 948 263 918

napísali o nás


Adkajpg

zena.pluska.sk

Povedali si, že skoncujú s nadmernou produkciou odpadu a budú žiť ekologickejšie. Tieto dve obyčajné ženy začali od seba…

> Pokračovanie článku

IMG_3836JPGDobré ráno Slovensko
Vypočujte si rozhovor Petry Bernasovskej s Andreou Meredith v relácii Dobré ráno Slovensko odvysielaný 9. novembra 2019 o 8:00, nájdete ho TU.

GL3B7072jpg

noizz.sk

Andrea Meredith sa raz v obchode pristihla pri tom, že sleduje, ako má všetko zabalené v plaste. Keďže sa zarazila, začala premýšľať nad alternatívami, ktoré existujú, či ktoré by mohli viesť k zmene. Rozhodla sa vyrábať eko vrecká, no nie hocijaké. Zvolila si polylaktid vyrobený z kukurice a jej vrecúška, pripomínajúce organzu, vydržia aj 1,5 kilový náklad.

> Pokračovanie článku

_DSC0868jpg

ecoholding.sk

Ako sa zrodil nápad vyrábať eko vrecká Beniki

Príbeh značky Beniki začal asi pred rokom. V tom čase som sama hľadala zmenu, chcela som nájsť spôsob, ako znížiť odpad pri nákupoch. A ponúknuť túto možnosť aj iným. Chcela som nájsť jednoduché a praktické riešenie pre viac zmysluplné nakupovanie pre seba aj ostatných. 

Pokračovanie článku

GL3B7108JPG

akcnezeny.sk

Andrea Meredith: Najprínosnejší sú pre mňa ľudia, ktorí mi hovoria „nie“

REDAKCIA júl 17, 2019

Andrea Meredith je mladá mamička dvoch chlapcov, ktorá žije na bratislavskom sídlisku. Niekoľko rokov pracovala v korporácii. Počas materskej dovolenky sa začala pohrávať s myšlienkou, ako znížiť odpad z plastových vreciek, ktoré si pravidelne z nákupov nosila domov.

> Pokračovanie článku


_DSC0089JPG

rodinka.sk

Na materskej vymyslela eko vrecká z kukurice

Petra Mečárová    28.07.2019

Mladá mamička Andrea Meredith patrí k tým, ktorí sa rozhodli spraviť niečo pre budúcnosť našej planéty. Frustráciu z toho, čo zanecháme našim deťom, pretavila do úžasnej myšlienky.

Pokračovanie článku

GL3B6966JPGahojmama.pravda.sk

Stop sáčkom, Andrea na materskej začala vyrábať vrecká z kukurice

Patricia Poprocká

Čo nákup, to nová kopa sáčkov. Ovocie, zelenina, pečivo... Andrei Meredith to nebolo jedno. Vyštudovaná manažérka mala na materskej dosť času na premýšľanie a tak sa rozhodla pre vlastné riešenie.

> Pokračovanie článku

Adkajpg

igelitka.com

Slovenka šije eko vrecúška z kukuričného škrobu

Keď jej počas materskej dovolenky začali pribúdať veľké nákupy ovocia, zeleniny a pečiva, mladá mamička Andrea Meredith si uvedomila, koľko plastových vrecúšok, a teda aj plastového odpadu si spolu s nimi domov vždy prinesie. 

> Pokračovanie článku

_DSC0102JPG

odpady-portal.sk

Eko vrecko z kukurice je plnohodnotnou náhradou za plastové vrecúško z obchodu

Znovupoužiteľné eko vrecko Beniki na nákup potravín je slovenský produkt vyrobený z kukuričného škrobu (PLA). Pochádza z dielne mladej mamičky, ktorá začala navrhovať vrecká z prírodných materiálov pre svoju rodinu a známych.
> Pokračovanie článku

_DSC0623jpg

lenprezeny.sk

Eko vrecko z kukurice je plnohodnotnou náhradou za plastové vrecúško z obchodu

Slovenský výrobok znovupoužiteľné eko vrecko Beniki na nákup potravín je vyrobené z kukuričného škrobu (PLA). Pochádza z dielne mladej mamičky, ktorá začala navrhovať vrecká z prírodných materiálov pre svoju rodinu a známych.

> Pokračovanie článku